شرکت هپکو اراک

شرکت مهندسی و تولید ماشین آلات راهسازی، معدنی و کشاورزی هپکو اراک در سال 1386 فعالیت رسمی و جدی خود را بعنوان بزرگترین شرکت اقماری شرکت تولید تجهیزات سنگین - هپکو با هدف استفاده بهینه از ظرفیت های بالقوه مهندسی و تولیدی با رویکرد تولید ماشین آلات راهسازی و مشارکت فعال در انجام پروژه های بزرگ کشور در زمینه های نیروگاهی، نفت و گاز و صنایع بزرگ آغاز نموده است.

در این مدت کوتاه با توجه به پتانسیل و ظرفیت های موجود و بکارگیری بهینه از توان تکنیکی و تکنولوژيكی بالا و بهره مندی از امکانات و تجهیزات پیشرفته و منحصر بفرد توانسته است علاوه بر تولید ماشین آلات راهسازی گام های بلندی در جهت مشارکت در انجام پروژه های ملی علی الخصوص نیروگاهی، صنایع نفت وگاز ، فولاد و بنادر بردارد.


 تاریخچه هپکو :

:. در سال 1353 با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با هدف تولید ماشین آلات راهسازی تاسیس گردید.
:. در سال 1354 تحت لیسانس شرکتهای اینتر نشنال هاروستر آمریکا ، پوکلین و لوکومو فرانسه ، ساکایی ژاپن و دایناپاک سوئد تولید ماشین آلات راهسازی آغاز گردید.

:. در سال 1357 و با پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت هپکو تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ایدرو قرار گرفت.

:. ازسال 1363 طرح توسعه هپکو مطرح و پس از 6 سال این طرح    تحت لیسانس شرکت های لیبهر آلمان و ولوی سوئد ، تولید انواع لودر ، بیل مکانیکی ، بلدوزروچندین نوع غلطکها را آغاز نمود.

:. در سال 1369سالن ساخت به وسعت 60000 متر جهت ساخت قطعات مورد بهره برداری قرار گرفت.

:. مدرن ترین ماشین آلات تولیدی در بخشهای عملیات اولیه، جوشکاری سبک وسنگین ، ماشینکاری سبک و سنگین و رنگ قطعات در فضای جدید ، نصب و راه اندازی گردید.

:. یکی از پیشرفته ترین سیستم های نرم افزاری مهندسی محصول ، برنامه ریزی ، تولید و خدمات پس از فروش  ازشرکت لیبهرمنتقل و در هپکو راه اندازی شد.

:. در سال 1374 با هدف گذاري جهت توسعه محصول،بازار و منابع انساني فاز طراحي و توليد محصولات گريدر ، بيل و غلطك آغاز گرديد.

:. در فاز اول طرح توسعه ، تولید 1700 و در فاز دوم 3000 دستگاه انواع ماشین آلات راهسازی هدف گذاری شد.

:. از سال 1375 و بر اساس سیستهای توسعه کسب و کار شرکت هپکو اقدام به مشارکت فعال و حضور در پروژه های ملی گرفته و فعالیتهای گسترده ایی را در حوزه های تولید تجهیزات انرژی نیروگاهی ، نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد ،کرین های سنگین و سایر پروژه های صنعتی آغاز نمود. 

:. در سال 1382 در بورس پذيرفته شد . 
:. در سال 1384 و بر اساس سیاستهای توسعه کسب و کارو تکمیل زنجیره محصولات ، شرکت هپکواز بازارماشین آلات کشاورزی و معدنی غافل نمانده و دراین حوزه اقدام به تامین و تولید نمود.

:. در سال 1385 در پی سیاستهای خصوصی سازی ، شرکت هپکو به  بخش خصوصی واگذار گردید.

:. در طول سالهای فعالیت ، علاوه بر تحکیم روابط با شرکای خود جهت انتقال تکنولوژی و تامین محصولات و قطعات ،  نسبت به توسعه روابط با تامین کنندگان معتبر جهانی در کلیه زمینه ها اقدام نمود.
:. از سال 1387 توسعه کسب و کار از طریق ایجاد شرکتهای مستقل شکل گرفته بطوریکه در حال حاضر 11 شرکت تحت مالکیت هپکو تاسیس گردیده و فعال هستند.
:. هم اكنون محصولات در سه گروه توليد مي شوند :

-          گروه محصولات با برند هپكو

-          گروه محصولات با برند هاي معتبر خارجي

-          گروه پروژه ها