درباره بابکت :

در سال 1958 شرکت ملرو(Melroe) کلیه حقوق مربوط به شرکت کلر(Keler) که تولید کننده لودرهای سه چرخ کوچک در ایالات متحده بود را از برادران لوئیز و کریل کلر خریداری کرد وآنها نیز خود به کارکنان شرکت ملرو تبدیل شدند و هرساله با توجه به نیاز بازار اقدام به نو آوری کردند تا اینکه در سال 1960 اولین مینی لودر M-400 که چهار چرخ بود تولید و به بازار عرضه شد.

در سال 1962 نام شرکت ملرو به بابکت (Bobcat) که از نام گربه ای وحشی گرفته شده است تبدیل شد و در سال 1965 وارد بازار اروپا گردیدند.

این پیشرفت با تکیه به بکارگیری نوین ترین تکنولوژی روز دنیا و توجه به نیاز بازار ، همچنان ادامه دارد تا اکنون این شرکت دارای شبکه گسترده فروش و خدمات پس از فروش در تمام دنیا می باشد و با حدود 1000 نمایندگی در 5 قاره دنیا به بزرگترین و پیشرفته ترین تولید کنندگان ماشین آلات چند منظوره تبدیل گردیده.

 

درباره مینی لودر باب کت (BOBCAT) :

 

فکر ، طراحي و ساخت ماشين هاي چند منظوره در سال 1958 و براي اولين بار بوسيله برادران ملرو ( Melroe ) ارائه وتوسط شركت ملرو به مرحله اجرا در آمد . اين تحول بسيار عظيم حاصل تغييرات اساسي مثبت و متفاوتي بود ؛ نيروي توليدي موتور كه تا آن زمان فقط براي به انجام رسانيدن يك عمل استفاده مي گرديد با امكان اتصال و تعويض جلوبندهاي گوناگون عمليات مختلفي را به مرحله اجرا در آورد بدين معني كه با استفاده از كيت هاي هيدروليك و هيدرواستاتيكي و حذف يك سري از مراحل انتقال نيرو كه به صورت مكانيكي انجام مي گرفت مانند فرمان و ملحقات آن ،كلاچ ، گيربكس و ديفرانسيل ، ترمز و غيره كه مستلزم همكاري منظم قسمت ها و قطعات متعدد بود ، راندمان كاري ضمن كاهش استفاده از قطعات بي شمار و هزينه هاي گزاف دو چندان شد.
پيشرفت حاصله چنان چشمگير بود كه كمپاني هاي متعدد براي انتقال اين تكتولوژي پيشرفته از كشور آمريكا به اروپا با يكديگر رقابت ميكردند. دراين ميان شركت كلارك (CLARK) با فعاليت گسترده اي كه در اروپا مخصوصا" كشور آلمان داشت با شركت ملرو به توافق رسيد ؛ در نهايت كمپاني باب كت (BOBCAT) امتياز توليد و ساخت ماشين هاي چند منظوره را خريداري نمود بطوري كه امروزه كمپاني باب كت بزرگترين توليد كننده ماشينهاي چند منظوره و جلوبندهاي مختلف در دنيا مي باشد.